Midsommar 2010 på Missveden

Det blir temat för Johan och Nina Abrahamssons framträdande på årets midsommarfirande i Missveden utanför Hjo. Johan och Nina är en stark musikalisk duo som sjunger och spelar från en bred repertoar. I år får Missvedens midsommarfirare njuta av både ord och toner i musikandakten som leds av Lars Holmberg. En kollekt kommer att tas upp till förmån för Diakonia och Haiti.

Traditionsenligt blir det dans kring midsommarstången under ledning av Sören Frid. Det kommer även att erbjudas aktiviteter av olika slag för barn och vuxna. För den som vill fika eller köpa enklare grillad mat kommer det att finnas möjlighet att göra det under hela kvällen.

Midsommarfirande på Missveden är ett samarrangemang mellan missionskyrkorna i Hjo, Tibro och Värsås.

Kom och var med att deltaga, dansa och njuta av sommarens dofter!

0 Kommentarer

Lämna en kommentar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *